Dwa nowe kursy poświęcone tematom wirtualizacji

Chciałem zaprezentować dwa nowe kursy poświęcone tematom wirtualizacji. Pierwszy z nich to Virtualbox w praktyce a drugi to Vagrant w praktyce. Wszystkie kursy inspirowane praktycznym wykorzystaniem programu w domowym laboratorium i zawodowych zadaniach. Materiał przygotowany tak, aby poprowadzić od podstaw po tematy zaawansowane. Zagadnienia przedstawione w praktyce w formie lekcji wideo na przykładzie najpopularniejszych systemów operacyjnych

Kurs Virtualbox w praktyce to 71 lekcji i ponad 6 godzin praktycznej wiedzy na temat całego programu.
W tym kursie razem przejdziemy od podstaw wirtualizacji, możliwości i konfiguracji samego programu.
Dalej poznasz zagadnienia dotyczące wykorzystania dysków, sieci i ustawień zaawansowanych maszyn wirtualnych. A dla specjalistów, na deser, narzędzia CLI i wstęp do automatyzacji z użyciem Vagranta.
Tu strona informacyjna o kursie Vierualbox w praktyce.

Kurs Vagrant w praktyce to 32 lekcje i prawie cztery godziny praktycznej wiedzy na temat jednego z najpopularniejszych rozwiązań do automatyzacji i zarządzenia maszynami wirtualnymi. W tym kursie razem przejdziemy od podstaw i konfiguracji maszyn. Dalej poznasz zagadnienia dotyczące sieci i ustawień zaawansowanych takich jak provisioning czy multimachines. Wszystko to przedstawione w praktyczny sposób na materiałach wideo razem z dołączonymi poleceniami i skryptami. Idealne uzupełnienie tematu wirtualizacji z wykorzystaniem programu Virtualbox.
Tu strona informacyjna o kursie Vagrant w praktyce.

Oba kursy dostępne na platformie https://panel.kursvirtualbox.pl