MeetUp – łatwy sposób na spotkania w IT

Ostatnio bardzo popularne są tak zwane meetupy, czyli organizowane nieformalne spotkania. Można na nich spotkać wielu pasjonatów, ludzi dzielących podobne zainteresowania, po prostu pobyć wśród swoich. A przede wszystkich posłuchać ciekawych historii i prezentacji na wybrany temat, dowiedzieć się czegoś nowego, zobaczyć nowe spojrzenie na dany problem albo po prostu okryć coś zupełnie nowego.
Jednym z problemów jaki miałem to uzyskanie aktualnych informacji o odbywających się tego typu wydarzeniach. Owszem, byłem zapisany na newsletter wydarzenia, które już raz odsiedziałem. Jednak co jakiś czas pojawiały sia kolejne, nowe wydarzenia, zbiera się nowa grupa pasjonatów. Właściwie dotarcie do takiej informacji to często była kwestia przypadku. Dotychczas Facebook sporo pomagał bo wyświetlał informacje o nowych wydarzeniach na podstawie tego co lubię. Jednak problem powiadomień wydarzeń Facebooka jest taki ze szybko znikają gdzieś w gąszczu kolejnych nowych postów, lajków, superek, zdjęć, i innych aktywności tego serwisu.

W końcu znalazłem idealne dla mnie rozwiązanie – MeetUp.

MeetUp jest to aplikacja, która jest koncentratorem wydarzeń. Wyszukuje dla nas wydarzenia w naszej okolicy w wybranych przez nas grupach zainteresowań. Dlatego wyjeżdżając do innego miasta w delegacji warto sprawdzić co tam się dzieje ciekawego po godzinach pracy. Gdy tylko organizator dodaje nowe wydarzenia to od razu dostajemy o tym powiadomienie i możemy zaznaczyć w nim swój udział. Lista chętnych trafia do potem organizatora. Dodatkowo wydarzenie może być komentowane przez uczestników. Naprawdę, ta apka zaoszczędza dużo czasu na znajdowanie ciekawych meetupów i ułatwia spotkania. Polecam ją każdemu znajomemu z branży.

Oczywiście MeetUp znajdziesz w Sklepie Play i App Storze.