Nowy kurs o Dockerze!

Docker obecnie stał się standardem w konteneryzacji i znajomość tej technologii jest wymagana w wielu obszarach IT. Dlatego tak ważne jest, żeby dzielić się wiedzą na temat Dockera. W związku z tym przygotowałem kurs online, który w przyjemny i uporządkowany sposób wprowadza w świat kontenerów.

W tym kursie poznasz od postaw Dockera i zapoznasz się z tematyką konteneryzacji. Razem przejdziemy od podstaw – czym jest Docker, czym kontener, a czym obraz. Uruchomimy nasze kontenery, stworzymy do nich odpowiednie wolumeny i sieci. A także przygotujemy bardziej złożone projekty składające się z kilku kontenerów na jedną aplikację, dzięki narzędziu docker compose. Zbudujemy własny obraz kontenera na podstawie pliku Dockerfile.
Na koniec, przedstawię Ci kolejny poziom zarządzania kontenerami, czyli tak zwana orkiestracja, w tym przypadku za pomocą Kubernetesa
Musisz wiedzieć, że nauka Dockera daje dużo satysfakcji ponieważ łatwo i szybko można użyć kontenerów w swoich projektach prywatywnych oraz zawodowych.

Zapraszam https://sternik.eu/kurs/docker/

A tu link bezpośrednio do sklepu https://kursy.sternik.eu/

Tags: